Menu

Nieuchwytni - FabułaGatunek: Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym

Prokurator Gabriela Sawicka jest kobietą o ciężkim charakterze, wielkim ego i niezachwianym poczuciu sprawiedliwości. W pracy stara się wyrabiać 200% normy, nie popełniać błędów i tego samego wymaga od innych, a w zasadzie przede wszystkim od innych. W wolnym czasie żywo interesuje się tematyką profilowania kryminalnego, swoje hobby stara się wykorzystywać w pracy.

Pewnego wieczoru, Gabriela Sawicka, przyjeżdża na miejsce zbrodni, które jest w stanie sprawić, że doświadczeni śledczy zostają wyprowadzeni z równowagi. Nikt nie jest w stanie pojąć dlaczego w ziemi znaleziono ciała kilku noworodków w różnych stadiach rozkładu, ani kto mógłby je tutaj zakopać. Gabriela Sawicka wszczyna śledztwo, które szybko nabiera medialnego rozgłosu.

Niestety Gabriela nie może pozwolić sobie na luksus prowadzenia jednego śledztwa i poświęcenia mu się w zupełności. Prokurator rusza na kolejne miejsce zbrodni, gdzie zastaje scenę z najgorszego horroru. Ofiara została brutalnie zgwałcona, uduszona, a sprawca podjął nieudaną próbę odcięcia jej głowy, takiego widoku nie ogląda się codziennie. Profiler, który przyjeżdża na miejsce zbrodni utrzymuje, że mamy do czynienia z jednym sprawcą zorganizowaną. Gabriela zupełnie nie podziela jego zdania. W dodatku sprawę traktuje bardzo osobiście, ponieważ sprawca na miejscu zostawił dla niej wiadomość, której nie może zignorować. Szczególnie, że sprawca zamierza zaatakować ponownie.

Prokurator Gabriela Sawicka w jednym czasie prowadzi dwa niecodzienne śledztwa, które mogą zaważyć na jej karierze, a także życie nieokreślonej liczby niewinnych kobiet. Czy Sawicka podoła zadaniu, które postawił przed nią los? Czy poradzi sobie z koszmarami przeszłości, które pojawiają się znikąd w najgorszym możliwym momencie?
Diane Rose - STRONA AUTORSKA © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka